ین دوره ویژه افرادی در نظر گرفته شده است که در زمینه معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و شاخه های آن در حال فعالیت هستند و نیاز دارند تا در زمینه کاری خود افزایش اطلاعات داشته باشند و یا اینکه به صورت حرفه ای تر در شاخه مورد نظر خود فعالیت نمایند . و یا اینکه تمایل دارند که شاخه های فعالیت خود را گسترش دهند . به طور کلی این پک آموزشی برای افرادی در نظر گرفته شده است که در شاخه های ذیل مشغول به فعالیت می باشند :

کابینت سازان و سازندگان لوازم دکوراتیو ، فروشندگان – تولید کنندگان و صاحبان فروشگاههای مبلمان ، تمامی دست اندر کاران ساختمان و بازسازی .

آموزش دکوراسیون داخلی
طول دوره 1 ( ویژه تمامی شاخه ها ) :

این دوره طی 2 ماه به صورت هفته ای دو روز و هر جلسه 1:30 ساعت خواهد بود . همچنین این دوره قابل برگذاری به صورت یک دوره 1 ماهه به صورت هفته ای دو روز و هر جلسه 2:30 ساعت نیز می باشد . و در صورتی که متقاضیان از شهرستان ها ثبت نام نمایند می توانند این کلاس را به صورت هفته ای یک جلسه 2:30 ساعت و در طول 2 ماه و یا به صورت 4 جلسه در یک هفته در هر ماه بگذرانند .

مدرک پایان دوره :

در پایان دوره به هنرجویان مدرک معماری داخلی از وزارت علوم اعطا می گردد که زیر نظر دانشگاه علمی کاربردی می باشد و در صورت نیاز با پرداخت هزینه جداگانه می توانند مدرک تک درس ها را هم داشته باشند که در نهایت به عنوان تک واحدهای درسی محسوب می گردد . این مدرک بین المللی بوده و قابل ترجمه می باشد . در صورتی که هنرجو تمایل داشته باشد می تواند مدرک پایان دوره خود را از ICS کانادا و همچنین TCKIT آلمان و همینطور از وزارت دادگستری و فنی حرفه ای نیز داشته باشند که لازم به ذکر است هزینه مدارک متفرقه جداگانه دریافت خواهد شد . برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مدارک پایان دوره اینجا کلیک کنید .

سیلابس دوره :

1. مبانی هنرهای تجسمی

2. رنگ شناسی مقدماتی و پیشرفته

3. روند طراحی پروژه

4. شناخت مواد و مصالح کارگاهی 1

5. نورپردازی تخصصی جهت معماری داخلی

6. شناخت مواد و مصالح کارگاهی 2

7. ارگونومی و عوامل انسانی همراه با استانداردهای طراحی

8. سبک شناسی در معماری داخلی

9. اصول طراحی و اجرای دکوراسیون فضاهای مسکونی ، ویلا و آپارتمان ( عملی )

10. ارائه پروژه به روش میکس مدیا

طول دوره 2 ( به صورت تک و یا همراه با دوره 1) :

این دوره طی 3 ماه به صورت هفته ای دو روز و هر جلسه 1:30 ساعت خواهد بود . همچنین این دوره قابل برگذاری به صورت یک دوره 1.5 ماهه به صورت هفته ای دو روز و هر جلسه 2:30 ساعت نیز می باشد . و در صورتی که متقاضیان از شهرستان ها ثبت نام نمایند می توانند این کلاس را به صورت هفته ای یک جلسه 2:30 ساعت و در طول 3 ماه و یا به صورت 4 جلسه در یک هفته در هر ماه بگذرانند .

1. آموزش نرم افزار اتوکد مقدماتی

2. اصول طراحی و اجرای پروژه های غرفه نمایشگاهی ( عملی )

3. اتوکد پیشرفته

4. اصول طراحی و اجرای دکوراسیون فروشگاهها ( عملی )

5. طراحی مبلمان و عناصر معماری داخلی

6. آموزش نرم افزار فتو شاپ

7. نرم افزار تخصصی تری دی مکس و وی ری

8. طراحی دستی و پرسپکتیو 1 ( اختیاری و خارج از طول دوره )

9. پرسپکتیو پیشرفته همراه با پرزانته نهایی و راندوی معماری داخلی ( اختیاری و خارج از طول دوره )

10. ماکت سازی ( اختیاری و خارج از طول دوره )

مدرک پایان دوره :

در پایان این دوره به هنرجویان مدرک دیپلمای معماری داخلی از وزارت ارشاد اسلامی اعطا می گردد .

لازم به ذکر است که این سیلابس بر اساس کالج لاسال کبک تنظیم گردیده و بر اساس این متد هیچکدام از دروس در یک مدت مشخص تدریس نمی گردند و تمامی آنها در جای مورد نیاز و گاها به صورت موازی با برخی از دروس ارائه می گردند .